Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 16 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässä Dethleffs Globe S -matkailuautossa on kaikki, mitä tarvitset kesän seikkailuihin. Tämä vähän ajettu kaunokainen on laatutarkastettu ja valmiina viemään sinut uusiin maisemiin. Automaattinen ilmastointi pitää sisätilat viileinä, ja polttoainekäyttöinen lisälämmitin varmistaa mukavuuden viileinä iltoina. Vakionopeudensäädin tekee pitkistä matkoista leppoisia, ja peruutuskamera helpottaa parkkeerausta. Kirsikkana kakun päällä on Alde-nestekeskuslämmitys ja saarekevuode. Jos tämä Globe S -mallin Dethleffs voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | CIR-148 |
| Vuosimalli | 2012 |
| Viimeisin katsastus | 16.7.2025 |
| Ajomäärä | 91000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Manuaali |
| Malli | Globe S |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Matkailuauto tai -vaunu |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 4 henkilöä |
| Vuodepaikat | 3 henkilöä |
| Tyyppi | Matkailuauto |
Kysy tarkempia tietoja
Panu Behm
Vastuumyyjä, Matkailuajoneuvot FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- Tätä ajoneuvoa myyjämme suosittelevat!
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- TÄMÄ AUTO ON LAATUTARKASTETTU (kaasulaitteiden koeponnistukset/tiiveystarkastettu/laitetestaukset)
- Suomi-auto
- Huoltomuistio
- Automaattinen ilmastointi
- Polttoainekäyttöinen lisälämmitin
- Multimediasoitin
- Peruutuskamera
- Vakionopeuden säädin
- Sähköikkunat ja -peilit
- Kaukosäätöinen keskuslukitus
- Kääntyvät Pilot-istuimet ohjaamossa
- Vekkiverhot ohjaamossa
- Alde nestekeskuslämmitys
- Dinette 2-istuttavalla sohvalla
- Liesi 3-polttimella
- Pesuallas
- Jääkaappi pakastelokerolla
- Kasetti WC
- Suihku
- Saarekevuode
- Kotelomarkiisi
- Polkupyöräteline
- Puoli-integroitu
- Saa ajaa B-Kortilla
- Rek. 4:lle
- Makuupaikat 2:lle
- Pituus n. 698cm
- Leveys n. 233cm
- Korkeus n. 267cm
- Omamassa 2818kg
- Kokonaismassa 3500kg
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 24.5.2012 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 24.5.2012 |
| Kuutiotilavuus | 2287 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 96 kw / 131 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 3499 kg |
| Omapaino | 2818 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Lentokentäntie 5, LAPPEENRANTA
Tätä ajoneuvoa myy